Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Bezpieczne zakupy

  • Różne formy płatności
  • Gwarantowany zwrot pieniędzy (10 dni na zwrot towaru)
  • Szyfrowane dane i transakcje

Sanie Pneumatyczne Ratownicze

ratownictwo wodne
Sanie Pneumatyczne Ratownicze
Sanie Pneumatyczne Ratownicze
in_stock
Dostępność:
Zadzwoń po dostępność i cenę
komplet

Pomoc poszkodowanym prowadzona na powierzchni różnej wielkości zbiorników wodnych to bez względu na porę roku jedno z największych wyzwań stojących przed służbami ratowniczymi. Częste przypadki zimowej brawury i wchodzenia na zamarznięte jeziora lub zmarzlinę morską nierzadko kończą się niebezpieczeństwem w postaci załamania pokrywy lodowej i upadku do wody lub wielogodzinnego dryfowania na krze w oczekiwaniu na pomoc. Z kolei letnie kąpiele często pod wpływem alkoholu i skoki do wody w nieznanym miejscu mogą wiązać się z poważnymi wypadkami, a także koniecznością wyciągnięcia poszkodowanego w możliwie jak najmniej inwazyjny dla kręgosłupa sposób.

Pneumatyczne sanie ratownicze wykonane są z niezwykle trwałej i odpornej na uszkodzenia tkaniny pokrytej warstwą hypalonu co daje bardzo wysoką odporność na ścieranie i przebicia na przykład w zetknięciu z szorstką powierzchnią lodu. Dzięki temu użytkownicy sprzętu mogą być przekonani o jego niezawodności i wysokiej wytrzymałości. Dodatkowe pasy o wysokiej gładkości umieszczone na spodzie każdego z podłużnych elementów sprawiają, że sprzęt łatwo przesuwa się po powierzchni lodu ułatwiając szybsze dotarcie do poszkodowanego. Elastyczna dętka ugina się w sposób kontrolowany dzięki czemu konstrukcja przemieszcza się równomiernie po powierzchni lodu bez względu na napotkane nierówności.

W obydwu częściach szczytowych sanie posiadają trzy punkty umożliwiające pewne kotwiczenie liny prowadzącej, co daje pewność wsparcia akcji ratunkowej z brzegu. Sanie wyposażono w dwa wiosła umożliwiające dopłynięcie do osoby poszkodowanej poprzez naprzemienne wiosłowanie. Podłoga sań, wykonana ze sztywnych modułów spienionego PCV, umiejscowiona jest bezpośrednio nad taflą wody lub powierzchnią lodu, co pozwala na łatwe wciągnięcie poszkodowanego bez konieczności wychylania się za burtę co ma miejsce na przykład w łodziach ratunkowych. Takie rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w sytuacji kiedy podejrzewane jest uszkodzenie kręgosłupa ofiary i każde dodatkowe przemieszczenie kręgów może wiązać się z nieodwracalnymi zmianami. Na zewnętrznej krawędzi sań umieszczona jest lina umożliwiająca chwytanie się topielca. Wewnątrz przestrzeni ratunkowej również znaleźć można szereg taśm umożliwiających między innymi odpowiednie przymocowanie osób. Na częściach szczytowych umieszczono uchwyty umożliwiające prowadzenie sań, a także zaczepy asekuracyjne pozwalające na przyłączenie liny połączonej z pasem ratowniczym, co w skuteczny sposób zabezpiecza ratowników.

Napełnianie konstrukcji może być realizowane przy użyciu butli ze sprzężonym powietrzem, mieszka nożnego lub za pomocą sprężarki. Układ napełniany jest w ciągu kilkunastu sekund, co ma kluczowe znaczenie w sytuacji niesienia pomocy. Niezaprzeczalnym atutem rozwiązania pneumatycznego jest niewielki rozmiar sprzętu po złożeniu co sprawia, że transport jest o wiele łatwiejszy oraz nie wymaga dodatkowego mocowania i przewożenia długich, niewymiarowych elementów.

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl